Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityNa jaké akce vyrazit v Plzni o nadcházejícím víkendu?

Na jaké akce vyrazit v Plzni o nadcházejícím víkendu?

Podzimní večerní Plzeň

Čeká nás další podzimní víkend, který v Plzni opět přinese zajímavé akce. Inspirujte se našimi tipy a užijte si ho. Pokud byste si nevybrali z akcí, můžete se vydat do některého z plzeňských muzeí, kde prostě a jednoduše neprší. Připravili jsme pro vás speciálního podzimního průvodce.

  • Cestovatelský filmový festival v DEPO2015

DEPO2015 se o víkendu stane útočištěm pro nadšené cestovatele hledající inspiraci k dalším toulkám po světě. Vydejte se na mezinárodní Road Movie Festival a navštivte prostřednictvím filmového plátna blízké i vzdálené krajiny. Prostřednictvím filmů se projedete autem i vlakem, poletíte i půjdete po svých. Na své si přijdou fandové nezávislých filmů a dobrodruzi, které baví objevovat svět. Kompletní program najdete na webu festivalu.

  • Havelské trhy na náměstí Republiky

Ve čtvrtek 10. října začínají další trhy na náměstí Republiky, tentokrát Havelské. Celý týden až do 16. října se můžete zastavit na něco dobrého, koupit někomu dáreček nebo nasát příjemnou atmosféru a poslechnout si živou hudbu. Ta bude na náměstí hrát každý den konání trhů v odpoledních hodinách.

  • Obří herna pro nejmenší: KUK v DEPO2015

Festival pro batolata? I tak by se dala nazvat akce KUK, která se koná od 11. do 15. října v DEPO2015. Zvídavým batolatům nabídne hernu i divadelní program. Všechny dny můžete vyrazit do herny, z dalšího programu si pak můžete vybrat z programu workshopů či divadelních představení. Na programu bude baby-yoga, koncert pro děti i dospělé nebo hudební pohádka. Podrobný program a vstupenky na jednotlivé akce najdete na webu KUK.

  • Tančírna v Papírně

Na čtvrteční večer se v Papírně na Slovanech chystá oblíbená tančírna Smím prosit?. Od 20 hodin se koná workshop vybraného tance, v půl deváté pak začíná tančírna, která pojede až do nočních hodin. Přijďte si vyzkoušet, jak jste na tom ve standardních nebo latinsko-amerických tancích a užijte si večer plný hudby a zábavy.

  • Proběhněte se Borským parkem

V sobotu v 10 hodin startuje tradiční Běh borským parkem. Je určený pro všechny závodníky od nadšených hobby sportovců až po profesionály, od dětí až po veterány. Nejkratší trasa pro nejmenší měří 400 metrů, dospělí se můžou vydat na 3 nebo 6kilometrovou trať.Přihlásit se můžete na webu závodu.

  • Pilsen Queen Tribute Band zahraje v Buena Vista Clubu

Kam vyrazit v pátek večer na koncert? Buena Vista Club je oblíbenou destinací populární plzeňské revivalové kapely Pilsen Queen Tribute Band. Zapařte si na legendární hity kapely Queen, koncert začíná ve 21 hodin.

  • JógaFest v Krašovská Aktivity centru

V sobotu 12. října se ve sportovním centru Krašovská Aktivity centrum na Košutce koná JógaFest. Jógu si tady nejen zacvičíte, ale můžete si o ní i popovídat se zkušenými lektory, dáte si něco dobrého a potkáte mnoho inspirativních lidí.

  • Panenkový festival

V kulturním domě JAS na Slovanech se v sobotu a neděli chystá speciální akce – výstava sběratelů panenek. Najdete tu panenky umělecké, retro panenky, starožitné a dobové kočárky. Užijte si atmosféru hraček z dětství vystavovatelů.

  • Začněte sobotu na farmářských trzích

V sobotu můžete jako každý týden počítat s dopoledními farmářskými trhy na náměstí Republiky. Od 8 do 12 si tu u stánků místních farmářů a výrobců potravin můžete udělat zásobu kvalitních dobrot. Co se sobotní snídaně týče, doporučujeme sekanou v housce nebo zvěřinové párečky, zapít trochou moštu nebo pivem a na závěr samozřejmě kávu a zákusek. A perfektní sobota je na světě.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 8. 10. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně