Úvod O městě Aktuality Aktuality z města

Aktuality z města

Hledáte aktuální zprávy z Plzně? Zajímá vás, co se právě děje v Plzni? Přečtěte si zajímavé novinky, články a zprávy zveřejněné na oficiálním webu města Plzně.

Nová trasa cykloprohlídek představuje místa spjatá s plzeňskými osobnostmi Nová trasa cykloprohlídek představuje místa spjatá s plzeňskými osobnostmi

Na premiérovou cyklotrasu vyjedou příznivci plzeňských cykloprohlídek dnes. Čeká je zhruba pětadvacetikilometrový okruh . Trasa je zavede k místům, kde v Plzni žili nebo pracovali slavní lidé, jako je například Rudolf Štěch, Mikoláš Aleš, Josef Skupa, Miroslav Horníček nebo J. K. Tyl.

Zveřejněno: 11. 7. 2013 , Mařanová Helena
Výstava v mázhauzu zachycuje okamžiky všedního dne ve stacionáři Človíček Výstava v mázhauzu zachycuje okamžiky všedního dne ve stacionáři Človíček

Nabízí pohled, jak jej prožívají a vidí jeho klienti.

Zveřejněno: 11. 7. 2013 , Kubalová Zdeňka
Správní rada společnosti Plzeň 2015 zrušila výběrové řízení na pozici ředitele a vypisuje nové Správní rada společnosti Plzeň 2015 zrušila výběrové řízení na pozici ředitele a vypisuje nové

Zároveň jmenovala od 1. srpna do této funkce současného programového ředitele Jiřího Sulženka. Ten povede společnost Plzeň 2015 do doby jmenování nového ředitele, který vzejde z uzavřeného výběrového řízení.

Zveřejněno: 10. 7. 2013 , Mařanová Helena
Zapomenutá zahrada u lochotínských kolejí ožila Sousedským večerem Zapomenutá zahrada u lochotínských kolejí ožila Sousedským večerem

Patnáct dobrovolníků z různých zemí, kteří se v Plzni účastní třítýdenního workcampu, pomalu poznávají město a jeho obyvetele. Svou prací chtějí přispět k vylepšení a úpravě veřejného prostoru.

Zveřejněno: 10. 7. 2013 , Mařanová Helena
Festival Divadlo představil program letošního ročníku Festival Divadlo představil program letošního ročníku

Hlavním lákadlem se má stát inscenace Slečna Julie moskevského Divadla národů v režii uměleckého šéfa berlínské Schaubühne Thomase Ostermeiera.

Zveřejněno: 10. 7. 2013 , Kubalová Zdeňka
Začíná Léto v Prazdroji Začíná Léto v Prazdroji

Tradiční série čtvrtečních koncertů Léto v Prazdroji letos nabídne v areálu plzeňského pivovaru výběr oblíbených kapel české hudební scény.

Zveřejněno: 10. 7. 2013 , Kubalová Zdeňka
Společnost Plzeň 2015 představila základní linii programu pro hlavní rok projektu Společnost Plzeň 2015 představila základní linii programu pro hlavní rok projektu

Nabídne padesát klíčových akcí, divadelních, tanečních a hudebních, dvacet velkých výstav nebo patnáct projektů ve veřejném prostoru. Slavnostní zahájení se uskuteční 17. ledna a podle některých členů organizačního týmu by na něj mohlo přijít zhruba padesát tisíc lidí.

Zveřejněno: 9. 7. 2013 , Mařanová Helena
Mládež ze šestnácti zemí světa „kempuje“ v Plzni Mládež ze šestnácti zemí světa „kempuje“ v Plzni

Mezinárodní kempy mládeže Linos Clubu se pořádají každoročně po celém světě. Letos se koná i v Plzni a účastní se ho dvacet šest mladých lidí od Brazílie přes Hongkong po Finsko. Cílem kempů je sblížit mladé lidi z různého sociálně kulturního prostředí.

Zveřejněno: 9. 7. 2013 , Mařanová Helena
Nová stezka v Chrástecké ulici slouží chodcům i cyklistům Nová stezka v Chrástecké ulici slouží chodcům i cyklistům

Byla postavena v úseku od mostu přes řeku Úslavu ke křižovatce s Jateční ulicí po pravé straně s rozděleným provozem. Pruh pro cyklisty je jednosměrný. V opačném směru byl vybudován již před několika lety.

Zveřejněno: 9. 7. 2013 , Mařanová Helena
Účastníci Mezinárodní letní jazykové školy si prohlédli radnici Účastníci Mezinárodní letní jazykové školy si prohlédli radnici

V letošním roce přesáhl počet účastníků 500, z toho je 448 studentů a 69 vyučujících. Učitelé a studenti přijeli celkem z 19 zemí celého světa, například z USA, Izraele, Francie, Španělska, Německa, Velké Británie, Rakouska, Ruska, Slovinska nebo Lotyšska

Zveřejněno: 8. 7. 2013 , Mařanová Helena
Oblíbený plzeňský ArtCamp se dnes otevřel svým českým i zahraničním účastníkům Oblíbený plzeňský ArtCamp se dnes otevřel svým českým i zahraničním účastníkům

Místo konání - nedávno otevřená budova UUD je novinkou letošního devátého ročníku, který tak může nabídnout zatím nejrozsáhlejší paletu kurzů ve své historii.

Zveřejněno: 8. 7. 2013 , Mařanová Helena
Divadelní pouliční lahůdky představí festival Živá ulice o třetím červencovém víkendu Divadelní pouliční lahůdky představí festival Živá ulice o třetím červencovém víkendu

V rámci ozvěn pražského Mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi nabídne několik v Evropě oceněných souborů. Diváci se tak mohou těšit například na proslulé Zirk Mir z Norska.

Zveřejněno: 8. 7. 2013 , Mařanová Helena
Dobrovolníci z celého světa přijedou do Plzně pěstovat veřejný prostor Dobrovolníci z celého světa přijedou do Plzně pěstovat veřejný prostor

V průběhu léta zvelebí například opuštěnou zahradu u vysokoškolských kolejí na Lochotíně nebo prostor kolem řeky Radbuzy.

Zveřejněno: 5. 7. 2013 , Mařanová Helena
Západočeská galerie zve rodiny s dětmi na výtvarné dílny Západočeská galerie zve rodiny s dětmi na výtvarné dílny

Tři tematicky zaměřené výtvarné dílny pro rodiče s dětmi připravila na léto Západočeská galerie v Plzni.

Zveřejněno: 4. 7. 2013 , Pecuch Martin
Newsletter o cestovním ruchu 07/2013 Newsletter o cestovním ruchu 07/2013

Tři mušketýři pod plzeňským nebem | Živá ulice: koncerty, divadlo, výstavy... | Na dosah městu, a přeci v přírodě | Hvězdy zvou: Přijďte na golf | Vydejte se na venkov a objevte skrytá bohatství | ...

Zveřejněno: 4. 7. 2013 , Pecuch Martin