Úvod O městě Aktuality Aktuality z města A-tým HC Škoda Plzeň převzal na radnici…

A-tým HC Škoda Plzeň převzal na radnici historickou pečeť města

Martin Straka v pozadí s mistrovským pohárem

Jednu z posledních chvil, kdy vítězný tým letošního ročníku hokejové extraligy HC Škoda Plzeň byl na dlouhou dobu naposledy pohromadě, využilo vedení města a pozvalo hráče, trenéry a realizační tým na radnici, aby jim za jejich unikátní historické vítězství poděkovalo. Tým jako celek za svůj výkon obdržel z rukou primátora Martina Baxy historickou pečeť města. Jednotliví hráči dostali pamětní list připomínající tuto událost.

„Martin Straka nás nejen díky svému sportovnímu umění, ale především díky velkému srdci, ochotě a především odvaze, když se stal majitelem klubu, dovedl k titulu. Právem se stal plzeňským bohem, panem nedotknutelným a uctívaným,“ prohlásil primátor Martin Baxa.

„Už od roku 1992 od nepovedeného finále s Trenčínem jsme vás každý rok na zimním stadionu podporovali a říkali si, jak dlouho to bude trvat, než ten titul doopravdy získáme. Až s Martinem Strakou a indiánem na vaší hrudi přišlo do Plzně štěstí. A lidé začali věřit, že se to zlomí,“ vzpomínala radní pro sport Irena Rottová na dlouhou cestu za titulem.

Poslední u mikrofonu byl plzeňský kapitána a hrdina Martin Straka. „Hlavní poděkování patří klukům, kteří jsou tady se mnou. Bez nich bych to nedokázal,“ řekl a v duchu hesla ,Jedno město, jedno srdce´ připomněl, že drží palce fotbalovým viktoriánům: „Doufám, že to dokážou. Kdyby i fotbalisté měli titul, to by byla teprve oslava.“

Fotogalerie

Zveřejněno: 24. 5. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni