Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Agresivita, sebepoškozování nebo zvládání…

Agresivita, sebepoškozování nebo zvládání krizových situací bylo tématem semináře pro pedagogy

Směry a příčiny agrese žáků nebo možnosti jejího řešení. To byla témata semináře s názvem Agrese a agresivita ve škole, zvládání krizových situací, který se uskutečnil ve čtvrtek 17. října 2024 ve Sněmovním sále plzeňské radnice. Akce se zúčastnila náměstkyně pro oblast školství Lucie Kantorová.

241023_Seminar_agrese_1

Fotografie: B. Hájková

„Agrese na školách je aktuálním tématem, protože všichni vnímáme, že výsledky žáků ovlivňuje z velké části jejich duševní zdraví. Přednášku jsme pořádali pro ředitele základních škol a školní metodiky a věřím, že pro ně byla inspirativní a zajímavá,“ uvedla Lucie Kantorová.

241023_Seminar_agrese_2

Přednášející se zaměřili také na modelové situace konfliktního chování, na zvládání krizových situací, autoagresi a sebepoškozování, ale i na otázky trestu a další možnosti řešení agresivního chování.

Text: Barbora Hájková

Zveřejněno: 23. 10. 2024, Martin Pecuch