Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Celoroční fotografická soutěž Plzeň říká:…

Celoroční fotografická soutěž Plzeň říká: „Sýýr“ má svoji vítězku

Celoroční fotografická soutěž Plzeň říká: „Sýýr“ má svoji vítězku

Autorka snímku s názvem Slunečný den v Borském parku Vendula Kaprálová se stala vítězkou posledního kola fotosoutěže Plzeň říká: „Sýýýr“, kterou vyhlásilo město na začátku loňského roku. Tématem byla tentokrát podzimní Plzeň. Návštěvníci internetových stránek soutěže navíc svými hlasy rozhodli o tom, že Vendula Kaprálová získala vedle odměny 3000 korun za vítězství v daném kole také hlavní cenu pro celkového vítěze. Porazila tak vítěze zimního, jarního i letního kola a náleží ji odměna v hodnotě deseti tisíc korun. Celkově se do soutěže zapojilo více než sedm tisíc hlasujících. Snímek Slunečný den v Borském parku získal 763 hlasů.

Celková vítězka Vendula Kaprálová se o soutěži dozvěděla náhodou od svých kamarádů. „Řekli mi: ,ty hezky fotíš, tak koukej něco poslat´. Sice jsem se ani nestihla zúčastnit všech čtyř kol, o to větší bylo pro mne překvapení, že do posledního kola postoupila jedna z mých fotografií a že se lidem líbila natolik, že jí poslali své hlasy,“ říká prozatím amatérská fotografka, která do budoucna plánuje otevřít si vlastní ateliér.

Cenu jí osobně předala náměstkyně Eva Herinková, která po celý rok předsedala porotě vybírající snímky pro veřejné hlasování. „Vítězce patří velká gratulace,“ říká s uznáním náměstkyně primátora Eva Herinková a dodává, že soutěž splnila i další svůj cíl. „Jsem ráda, že se podařilo obohatit fotoarchiv magistrátu. Řadu snímků jsme využili při tvorbě prezentačních materiálů na letošní turistickou sezónu,“ dodává Eva Herinková.

Dalším z produktů soutěže je kalendář města Plzně na rok 2013 sestavený ze soutěžních fotografií. Nechybí mezi nimi vítězný snímek. Zájemci si kalendář mohou prohlédnout na internetové stránce soutěže www.fotosoutez.plzen.eu. V případě zájmu si jej zde mohou také zdarma stáhnout ve formátu pdf.

Výsledky podzimního kola

Vendula Kaprálová: Slunečný den v Borském parku (763 hlasů)
Hedvika Reichlová: Před deštěm (680 hlasů)
Alan Novák: Jiráskovo náměstí (492 hlasů)

Celoroční fotografická soutěž Plzeň říká: „Sýýr“ má svoji vítězku

Zveřejněno: 23. 1. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni