Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Centrum Johan připravilo festival…

Centrum Johan připravilo festival netradičního divadla

Centrum Johan připravilo festival netradičního divadla

Zajímavý program, který se opírá o projekty, jež jsou na hranici žánrů, připravilo centrum Johan ve dnech od 8. do 12. května. Festival takzvaného jiného divadla a divadelních experimentů se až na výjimky odehraje v prostorách bývalé nádražní budovy Plzeň - Jižní Předměstí, tedy v takzvané Moving Station.

Jedním z lákadel festivalu má být nekonvenční pouliční vystoupení performera Pasi Mäkeläho, jenž převtělen do skřeta nabídne extrémní fyzický přístup k divadlu. Kombinuje svoji zkušenost s japonským tancem butoh a starými technikami fyzického pohybu. Představení se uskuteční na neobvyklém místě, u pomníku na Americké třídě.

Program nabídne například tanečnici roku 2012 Lucii Kašiarovou ve „zdravě šíleném a spontánním“ představení Much More Than Nothing a premiéru představení Untitled sólové performance a osobité umělkyně Slávy Daubnerové, inspirované fotografkou Francescou Woodmanovou.

Podle Romana Černíka, jednoho z organizátorů, je smyslem festivalu mimo jiné také potvrdit, že existuje divadlo, které může mít budoucí scénu nejen na nádraží nebo v bývalé plzeňské papírně, ale i v připravovaných prostorech bývalého pivovaru na Světovaru.

Podrobný program je k dispozici na www.johancentrum.cz

Zveřejněno: 7. 5. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni