Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Dětem slouží dvě nová hřiště v Plzni na…

Dětem slouží dvě nová hřiště v Plzni na Slovanech

240419_Homolka_hriste_1

Fotografie z Homolky: M. Pecuch

Nové prolézačky, houpačky a další herní prvky mohou děti využívat v lesoparku Na Homolce v Plzni na Slovanech. Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP) tam vybudovala dětské hřiště. Obměnila také několik herních prvků na nedalekém hřišti Jetýlek v Jetelové ulici. Slavnostní otevření hřišť se konalo v pátek 19. dubna 2024 za přítomnosti zástupců města Plzně a vedení druhého plzeňského obvodu. Zúčastnily se také děti z 23. mateřské školy v Topolové ulici.

240419_Homolka_hriste_5

„Homolka je jedním z největších plzeňských lesoparků. Je velmi vyhledávaným a oblíbeným místem pro odpočinek i sportovní vyžití. Věřím, že nové hřiště přiláká do této lokality ještě více rodin a dětem přinese mnoho radosti,“ řekl primátor Plzně Roman Zarzycký.

240419_Homolka_hriste_3

„Nenáročné, ale i obtížnější herní prvky na Homolce jsou vyrobené z akátového dřeva. Je tam například síťová prolézačka, provazová houpačka nebo stezka pro hbité děti. Snažili jsme se, aby prvky byly rozmanité a děti se na hřišti dostatečně zabavily a mohly tam aktivně trávit volný čas,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí, do jehož gesce spadá SVSMP.

240419_Homolka_hriste_4

Výstavba hřiště na Homolce stála 1,2 milionu korun včetně DPH. Se stavbou začala SVSMP loni v listopadu a hotovo bylo letos v březnu. Na hřišti v Jetýlku se vyměnila velká sestava se skluzavkou, hrací sestava pro nejmenší, takzvané minimondo a balancovací kláda. Výměna stála necelých 600 tisíc korun bez DPH. Prvky na obou hřištích jsou určené dětem od 3 do 15 let.

240419_Homolka_hriste_2

Text: Monika Krausová