Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Jeden z nejmodernějších atletických areálů…

Jeden z nejmodernějších atletických areálů by měl být dokončen během června

Jeden z nejmodernějších atletických areálů by měl být dokončen během června

Do konce výstavby atletického areálu na Skvrňanech zbývá 2,5 měsíce. I když zima letos ke stavařům nebyla vstřícná, termín dokončení, kterým je konec června, by měla společnost SWIETELSKY stavební s.r.o. dodržet.

Plzeň se tak bude moci chlubit jedním z nejmodernějších areálů v republice s nejdelším krytým tunelem pro trénování v zimě. Je 123 metrů dlouhý, devět metrů široký, s pěti sto metrů dlouhými drahami a prostorem pro start a cíl.  „Trénovat se tady uvnitř bude moct i skok do dálky,“ dodává Daniel Němeček, autor projektu celého areálu. Vyhřívat jej budou sálavé panely v horní části a stejně jako venkovní plocha bude vybaven tartanem. Tribuna s kapacitou 852 míst je postavena před tunelem. V jejích útrobách vznikají šatny pro klub a školy, velká posilovna, rehabilitace, to všechno včetně zázemí. Vedle stojí rozcvičovna.

Druhá etapa navazuje na první část, při které byl vybudován za 23 milionů tartanový ovál o osmi drahách v délce 400 metrů. Vnitřní travnatý prostor patří ostatním disciplínám, jakou jsou dálkaři, tyčkaři, výškaři, diskaři nebo kladiváři. Stadion je vyprojektován tak, aby zde mohl hostit národní soutěže.

Fotogalerie

Zveřejněno: 16. 4. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni