Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Kampaň Šprechtíme se představila v Plzni

Kampaň Šprechtíme se představila v Plzni

Radní Rottová

Foto: H. Prokopová

To, že němčina rozhodně není na ústupu a že se ji v dnešní době vyplatí učit, má za cíl vzdělávací kampaň Šprechtíme, která se v úterý představila na náměstí Republiky. Organizátoři pro studenty němčiny plzeňských středních a základních škol připravili koncert rockové skupiny Die Fotos z Hamburku, divadlo  nebo výuku němčiny zábavnou formou. Pro zájemce navíc měli připravené informace o možnostech studia němčiny v České republice i v zahraničí.

„Hlavně tady v západních Čechách, kde sousedíme s Bavorskem a často jezdíme do Rakouska, se němčina jako druhý jazyk rozhodně uplatní, nejen při cestování, ale samozřejmě především v zaměstnání, proto je důležité její výuku především v našem regionu  podporovat,“ uvedla při setkání se studenty radní pro školství Irena Rottová, která nad akcí převzala záštitu.

Na kampani se podílejí ambasády Německa a Rakouska, Goethe-Institut, Centrála pro německé školství v zahraničí, Rakouské kulturní fórum v Praze, Österreich Institut Brno, Obchodní oddělení Rakouského velvyslanectví v Praze a Česko-německá obchodní a průmyslová komora.

Kampaň Šprechtíme se představila v Plzni

Zveřejněno: 21. 5. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni