Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Kdo získá Křesadlo? Nominace na cenu, která…

Kdo získá Křesadlo? Nominace na cenu, která je udělována za dobrovolnickou práci, lze podávat do 27. září

Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. To je Křesadlo – ocenění, které letos už po devatenácté udělí Dobrovolnická Regionální Agentura, tedy DoRA. Nominace lze ještě posílat do pátku 27. září 2024.

“Nominovat je možné každého, kdo dobrovolně působí nebo působil v kterékoliv oblasti činnosti, kde pomáhá lidem či širšímu okolí, ať se jedná o činnost vykonávanou v některé organizaci nebo činnost nezávislou a neorganizovanou. Důležité je, aby činnost byla dlouhodobá a prospěšná širšímu okolí, obci, veřejnosti, potřebným,“ uvedla Romana Štěpáníková, předsedkyně agentury DoRA.

240924_Kresadlo_2024

Zdroj foto: agentura DoRA

Návrh může poslat kterákoliv fyzická nebo právnická osoba (občan, obec, organizace). Podmínkou je, aby navrhovaný dobrovolník působil v Plzeňském kraji. Součástí nominace je popis činnosti dobrovolníka a zdůvodnění toho, proč by měl být oceněn.

Cílem udělování ceny Křesadlo je ocenit dobrovolníky Plzeňského kraje, zviditelnit dobrovolnictví a neziskový sektor, vzbudit v lidech zájem o dobrovolnickou činnost a respekt k těm, kteří ji vykonávají.

Nominační list lze vyplnit a odeslat online. Odkaz naleznete zde nebo na stránkách www.doraplzen.cz. Celý proces oceňování dobrovolníků v Plzeňském kraji bude zakončen slavnostním předáním cen dne 6. listopadu 2024 v prostorách KD Šeříkovka v Plzni. Partnerem ceny Křesadlo 2024 je HESTIA – Centrum pro dobrovolnictví.

Organizátor cen Křesadlo – agentura DoRA – se zabývá náborem, školením, koordinováním a vysíláním dobrovolníků, kteří svou činnost mohou vykonávat v sociální, kulturní, zdravotnické, sportovní či jiné oblasti veřejného života, a to v rámci celého Plzeňského kraje.

Editace textu: Hana Josefová

Zveřejněno: 24. 9. 2024, Martin Pecuch