Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Město poděkovalo florbalovému týmu 33.…

Město poděkovalo florbalovému týmu 33. základní školy za výbornou reprezentaci

Město poděkovalo florbalovému týmu 33. základní školy za výbornou reprezentaci

Vynikajícího úspěchu dosáhl před necelým měsícem florbalový tým 33. základní školy. Po postupu do celorepublikového závěrečného turnaje Asociace školních sportovních klubů se jeho hráči probojovali až do finále, kde na nájezdy podlehli Hradci Králové. Stali se tak druhým nejlepším školním florbalovým týmem v Česku. Na dvoudenním turnaji je podporovali vlastní fanoušci, kteří se za nimi vydali až do Kopřivnice.

Hráčům, trenérům a učitelům za výborný výsledek a skvělou reprezentaci města poděkovali náměstek Martin Zrzavecký a radní pro oblast školství a sportu Irena Rottová. Společné setkání se na plzeňské radnici konalo ve čtvrtek dopoledne.

„Děkujeme, že si ceníte sportovců bez rozdílu věku a tělesné hmotnosti. Náš úspěch jste tím povýšili na celospolečenskou úroveň, což se učitelům a mladým sportovcům často nestává,“ shrnul radost z pozvání týmu ředitel školy Radek Růžička.

Setkání provázela živá diskuze nejen o florbalu. „Sport je velice důležitý. Pomáhá i do života. Říká, že jsou nějaká pravidla hry, která je třeba dodržovat, a že když udělám něco špatného jako třeba faul, budu za to muset pykat,“ řekl Martin Zrzavecký. Jeho názor potvrdila také radní Irena Rottová: „Sport samozřejmě tvoří charaktery a tvaruje tělo, zároveň dává kázeň a disciplínu.“

Fotogalerie

Zveřejněno: 18. 4. 2013, Mařanová Helena

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni