Nadační fond Zelený poklad přijímá žádosti o granty
Foto: V. Štaif (archiv Nadačního fondu Zelený poklad)
Nadační fond Zelený poklad vyhlašuje již šestým rokem výzvu Ani kapka nazmar na podporu projektů, které zajistí lepší hospodaření s dešťovými vodami. Jedná se například o zelené střechy, vertikální zahrady, sběr a další využití dešťové vody. Žádoucí je, pokud jsou praktické realizace kombinované se vzdělávacími aktivitami. Připraveny jsou i další grantové programy.
O dotaci ve výši až 300 tisíc korun mohou v grantové výzvě Ani kapka nazmar žádat plzeňské školky, školy a spolky ve dvou termínech, a to do 30. května nebo do 30. října 2021. Plánuje se, že se mezi úspěšné žadatele rozdělí až milion korun. Od roku 2016 bylo v grantovém programu Ani kapka nazmar podpořeno devatenáct projektů v celkové výši 2 749 791 korun.
„Ve stejných termínech, tedy do 30. května nebo 30. října letošního roku je možné požádat i o podporu v Základním grantovém programu,“ připomněla ředitelka Nadačního fondu Zelený poklad Tereza Pelclová. Dodala, že v minulém roce získala podporu například Střední průmyslová škola stavební Plzeň, která ve škole zřídí speciální ekoučebnu zaměřenou na udržitelné bydlení a zároveň se bude ucházet i o mezinárodní certifikát Ekoškoly. „A jsme rádi, že jsme mohli zachovat i speciální grantový program Nás učí příroda, který je určený pro systematickou ekologickou výchovu předškolních dětí,“ dodala a připomněla, že fond své grantové výzvy podporuje i vzdělávacími aktivitami, momentálně především pro pedagogy z mateřských škol, kterým nabízí ve spolupráci s německou ekologickou stanicí Lias-Grube nový vzdělávací program Voda – Wasser, jenž probíhá v on-line režimu. „Jakmile situace dovolí, plánujeme i exkurze a hospitace za dobrou praxí v hospodaření s dešťovými vodami do Německa,“ uvedla Tereza Pelclová. Více o grantových výzvách, podpořených projektech či plánovaných školeních na www.zelenypoklad.org.
Editace textu: Hana Josefová