Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Největší sportovní událost roku je tady.…

Největší sportovní událost roku je tady. Začala Sportmanie Plzeň 2024

Letošní Sportmanie Plzeň, největší sportovní událost pro veřejnost pořádaná městem, odstartovala v areálu za OC Plzeň Plaza v sobotu 17. srpna 2024. Akci slavnostně za město Plzeň zahájil primátor Roman Zarzycký spolu s radním města pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomášem Morávkem, zúčastnili se i další členové vedení města, starostové jednotlivých plzeňských obvodů a zástupci Plzeňského kraje. Sportmanie potrvá do neděle 25. srpna a vstup na akci je jako obvykle zdarma.

240817_sportmanie_03

Sportmanie Plzeň 2024. Foto: Z. Vaiz

„Začíná týden sportu ve městě Plzni. Sportovním klubům přeji co nejvíce zájemců právě o jejich sporty a všem, kteří se na Sportmanii chystají, co nejvíce zážitků a co nejpříjemnější počasí,“ uvedl plzeňský primátor Roman Zarzycký.

240817_sportmanie_07

Na celý týden je pak připraven bohatý sportovní program, nechybí setkání s atraktivními hosty, autogramiády, návštěvníci nepřijdou ani o divadelní představení nebo tančírnu. Děti do 15 let mohou opět sbírat razítka do hrací karty nebo QR kódy do speciální aplikace a následně je vyměnit za medaile. Nad jednotlivými dny Sportmanie převezmou tradičně záštitu plzeňské obvody. Čtvrtek 22. srpna patří Nadaci sportující mládeže a v neděli 25. srpna odstartuje Barevný běh.

240817_sportmanie_04

„Věřím, že i letos Sportmanie rozpohybuje desítky tisíc návštěvníků. Například ve všední dny si kdokoli vždy v 7 hodin ráno může zacvičit pod vedením odborných lektorů, na výběr je třeba intervalový trénink, jóga, pilates, bodybalance, nebo tabata. V 9 hodin rozcvičku střídá zdravotní cvičení pro seniory. Každý ze tří třídenních bloků pak nabízí čtyři desítky většinou sportovních, ale i zábavných stanovišť. Po celý týden Sportmanie se také návštěvníci mohou zúčastnit soutěží o ceny, rád bych zmínil například soutěž o dresy sportovních klubů,“ pozval radní Tomáš Morávek.

240817_sportmanie_05

Samozřejmostí Sportmanie jsou autogramiády českých olympioniků, sportovních hvězd a úspěšných plzeňských sportovců. Besedovat s diváky a podepsat se přijdou například olympionici z Paříže lukostřelkyně Marie Horáčková, střelci Martin Podhráský (20. srpna v 16 hodin), Veronika Blažíčková, Petr Nymburský a Matěj Rampula (21. srpna ve 14:15 hodin), badmintonisté Jan Louda, Ondřej Král a Adam Mendrek (20. srpna ve 14:15 hodin), mistři ČR ve futsalu z SK Interobal Plzeň (21. srpna v 16 hodin). Dále se zúčastní vicemistři ČR v házené z Talentu týmu Plzeňského kraje (23. srpna v 16 hodin), hokejisté HC Škoda Plzeň (24. srpna v 15:45 hodin) a mnozí další.

240817_sportmanie_02

Vstup na všechny akce z programu Sportmanie je zdarma. Areál je otevřen ve všední dny od 14 do 20 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin. Pouze v závěrečný den Sportmanie Plzeň, v neděli 25. srpna, skončí veškeré sportovní aktivity už v 16 hodin.

240817_sportmanie_01

V otevírací hodiny Sportmanie je k dispozici parkování v parkovacím domě OC Plzeň Plaza zdarma. Vzhledem k omezenému počtu parkovacích míst doporučují pořadatelé využít k dopravě na Sportmanii služeb městské hromadné dopravy.

Další informace jsou k nalezení na webu https://sport.plzen.cz/SportmaniePlzen.

Text: Monika Krausová

Zveřejněno: 17. 8. 2024, Monika Krausová