Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Odbor sociálních služeb pořádá kurzy…

Odbor sociálních služeb pořádá kurzy finanční gramotnosti pro seniory i neslyšící

Odbor sociálních služeb pořádá kurzy finanční gramotnosti pro seniory i neslyšící

Foto: Odbor sociálních služeb MMP

Orientace v otázkách financí a rodinného rozpočtu je důležitá pro všechny skupiny obyvatel. Odbor sociálních služeb plzeňského magistrátu připravil kurz finanční gramotnosti pro seniory a neslyšící. Je organizován v blocích a účastníci se například seznámí s tím, jak vést rodinný rozpočet, jaká rizika hrozí při podpisu smlouvy, kterou si důkladně nepřečtou, nebo jakých finančních služeb mohou využít, aby se v problematice financí lépe orientovali.

„Neslyšící mají ztíženou možnost vzdělávat se, nemohou jít na běžnou přednášku a přitom jsou jednou z přímo ohrožených skupin populace. Tuto možnost vzdělávání tedy velmi uvítali, což dokladuje jak zájem, tak účast,“ říká Jarmila Srbková, garant sekce zdravotně postižených odboru sociálních služeb.

Zahajovací vzdělávací blok pro neslyšící se uskutečnil ve středu 20. března „V první lekci se účastníci seznámili s principem hospodaření v rodinném rozpočtu. Naučili se samostatně zhotovit si vlastní rozpočet rodiny, což bylo pro ně velmi náročné, neboť se objevily ekonomické pojmy, se kterými neslyšící běžně nepracují,“ říká Kristýna Voříšková, tlumočnice kurzu.

Pro seniory je kurz naplánován na duben, stále je možné se na něj přihlásit. Je rozdělen do čtyř setkání v termínech 3., 11., 18. a 25. dubna. „Zájemci se mohou hlásit do 22. března. Pro seniory je zcela zdarma. Není však možné docházet pouze na jednotlivé bloky, všichni přihlášení musí kurz absolvovat celý,“ upozorňuje Karolína Vodičková z odboru sociálních slu¬žeb, který vzdělávací akci pořádá ve spolupráci s Úhlavou o.p.s. a s Abecedou rodinných financí. Bližší informace je možné získat na telefon¬ním čísle 378 033 353 či na e-mailové adrese vodickovak@plzen.eu.

Zveřejněno: 21. 3. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni