Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Primátor Baxa debatoval se studenty…

Primátor Baxa debatoval se studenty Sportovního gymnázia

Primátor Baxa debatoval se studenty Sportovního gymnázia

Foto: H. Prokopová

Proč se přejmenovávají zastávky MHD? Jakým způsobem město podporuje sport a sportovní talenty? Jak pokračují práce na Wilsonově mostu a co bude stát na místě bývalého domu kultury? Při návštěvě primátora Martina Baxy na Sportovním gymnáziu se debata se studenty točila především kolem témat, která se jich přímo dotýkají. Diskutovalo se také o tom, co městu přinese projekt Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015.

„Češi rádi už dopředu shazují věc, o které často ani mnoho neví. Přitom to, že jsme titul evropské hlavní město kultury vybojovali, je hned za hranicemi, například v Bavorsku, vnímáno jako obrovský úspěch,“ vysvětloval primátor Baxa, který studentům přiblížil i některé konkrétní akce z programu připravovaného pro rok 2015 a zároveň je seznámil s novým využitím Světovaru jako kulturního centra a archivu. Budova Světovaru zajímala studenty především proto, že v její blízkosti na atletickém stadionu Sokola Petřín absolvují hodiny tělesné výchovy a někteří také trénují. Po hodinové diskuzi se studenty si v doprovodu ředitelky Mileny Majerové a jejích zástupců primátor prohlédl školu včetně specializovaných učeben a sportovního zázemí.

S necelými pěti sty studenty je Sportovní gymnázium jedinou institucí svého druhu v Plzeňském kraji. Nabízí sportovně nadaným žákům skloubení studia gymnázia a aktivní sportovní činnosti. Přitom hlavním cílem je příprava ke studiu na vysoké škole libovolného zaměření. Mezi jeho úspěšné absolventy a studenty patří například fotbalisté Petr Čech a Vladimír Darida, střelkyně Kateřina Emmons nebo dvojnásobný mistr světa v kick-boxu za rok 2012 Jáchym Wiesner.

Zveřejněno: 22. 10. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni