Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Reportéři ze školní Pink TV natáčeli…

Reportéři ze školní Pink TV natáčeli rozhovor s radní Rottovou

Reportéři ze školní Pink TV natáčeli rozhovor s radní Rottovou

Tradiční rozhovor pro netradiční televizní vysílání poskytla ve středu 20. března radní pro oblast školství, mládeže, sportu a životního prostředí Irena Rottová. Televizní štáb školní televize Pink složený z žáků druhého stupně plzeňské 26. základní školy si s radní přišel povídat o její práci na radnici hlavně proto, že se stará o školství. „Žádnou z otázek jsem se nenechala zaskočit a ke členům natáčecího týmu jsem přistupovala tak, jako kdybych před sebou měla profesionální štáb,“ svěřila se radní. S přípravami na natáčení pomohli redakci profesionálové z televize ZAK.

Školní televize Pink byla založena při 26. základní škole, takzvané Růžovce, na přelomu září a října roku 2011. Impulsem k natáčení byl úspěch v celorepublikové soutěži na ekologické téma s názvem Kid Witness News, který byl spojen se získáním kamery. „Naším cílem je hlavně ve zprávách informovat o různých novinkách ve škole, zprostředkovat rozhovory o zajímavých tématech a také přinášet záznamy z největších akcí nebo zjišťovat zajímavosti, které se v rámci školy připravují,“ píše se na webových stránkách školy.

V současné době se natáčecí tým skládá z následujících členů: Kryštof Linhart (5. B), Michal Forejt (7. B), Jakub Forejt (7. B), Martin Říha (7. A), Štěpán Pörner (9. B), Radek Šlehofer (6. B), Michal Salát (7. B), Jan Duras (8. B) a Maruška Papazianová (5. B).

Zveřejněno: 20. 3. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni