Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Senioři a lidé s hendikepem se utkali v…

Senioři a lidé s hendikepem se utkali v Osmiboji

240924_Osmiboj_3

Zdroj fotografií: Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně

Už podeváté se ve Zbůchu konala tradiční akce Osmiboj pro seniory z plzeňských pobytových zařízení a pro osoby se zdravotním znevýhodněním. Soutěž každoročně pořádá Centrum pobytových a terénních služeb Zbůch a Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně, na jejichž půdě se akce koná. Záštitu, stejně jako v minulém roce, převzal radní města Plzně pro oblast sociální a aktivní život seniorů Jiří Šrámek.

240924_Osmiboj_2

Účastníci se utkali v osmi disciplínách, jako třeba v minigolfu, kuželkách, hodu na koš nebo ve střelbě na terč. V letošním roce se zúčastnilo sedm družstev. Vítězství obhájilo družstvo z domova Senior residence Terasy, na druhém místě se umístil Denní stacionář Človíček a třetí místo obsadili domácí závodníci z Centra pobytových a terénních služeb Zbůch.

240924_Osmiboj_1

„Jsem na této akci již druhým rokem a mám opět velkou radost z účasti všech, kteří dorazili, a především z toho, s jakým zápalem se do boje pustili, z jejich neuvěřitelných výkonů, ale hlavně z čiré radosti, která byla znát na každém sportovci, když se mu jeho výkon povedl. Tato akce jasně ukazuje, že věk ani handicap nejsou překážkou. A více než stoprocentně platí, že když se chce, jde všechno,“ dodal na závěr radní.

Editace textu: Barbora Hájková

Zveřejněno: 24. 9. 2024, Martin Pecuch