Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Školáci zaplnili Měšťanskou besedu. Na…

Školáci zaplnili Měšťanskou besedu. Na Finále Plzeň zhlédli snímek Gump – jsme dvojka

240925_skolaci_gump

Žáci plzeňských základních škol na promítání filmu Gump - jsme dvojka. Fotografie: archiv MMP

Téměř pět stovek plzeňských školáků ze sociálně znevýhodněného prostředí navštívilo v rámci letošního ročníku festivalu Finále Plzeň promítání filmu Gump – jsme dvojka. Akci finančně podpořilo město Plzeň prostřednictvím svého odboru školství a před začátkem projekce žáky uvítala náměstkyně primátora pro oblast školství Lucie Kantorová.

„Promítalo se v pondělí 23. září v Měšťanské besedě a účastnilo se přibližně dvě stě žáků z 16. ZŠ a MŠ a tři sta dětí z 10. ZŠ v Plzni. Mám radost, že jsme mohli podpořit a především potěšit malé diváky, kteří běžně nemají možnost kino navštívit. Bylo úžasné vidět jejich nadšení a radost,“ řekla náměstkyně Kantorová.

Text: Monika Krausová

Zveřejněno: 25. 9. 2024, Monika Krausová