Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Divadle Alfa zkouší režisér J. A. Pitínský

V Divadle Alfa zkouší režisér J. A. Pitínský

Ilustrační foto ze hry Démonův pramen.

Ilustrační foto

Poezie, napětí, východní filosofie, ale především humor se podle dramaturga Divadla Alfa Pavla Vašíčka mísí v připravované inscenaci s názvem Princ Bhadra a princezna Vasantaséna aneb Mnich pokrytec neboli psí ocásek svrchované čistoty. Herci ji nyní zkouší s předním českým režisérem J. A. Pitínským. Od roku 2010, kdy se ujal režie Démonova pramenu od Huberta Krejčího, je to podruhé, co Pitínský s Alfou spolupracuje. Nová hra je opět dílem Huberta Krejčího, který si tentokrát k autorství přizval Pavla Humla.

Inscenace Princ Bhadra a princezna Vasantaséna se volně inspiruje starým indickým příběhem. „Předpokládaný scénický tvar může být opět vzácným a sugestivním nahlédnutím do exotické a tajuplné tváře jiné, rovněž dodnes fascinující a inspirující, větve asijského divadla,“ říká Pavel Vašíček.

Premiéra hry určené pro děti od 9 let je naplánována na 17. května. Na jevišti se představí Milan Hajn, Petr Borovský, Bohuslav Holý, Lenka Válková-Lupínková, Milena Jelínková, Blanka Josephová-Luňáková a další. Autorem hudby je Miroslav Černý.

Zveřejněno: 10. 4. 2013, Mařanová Helena

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni