Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Plzni soutěží parašutisté v individuální…

V Plzni soutěží parašutisté v individuální akrobacii a v přesnosti přistání

Otevřené mistrovství České republiky v parašutismu se koná v těchto dnech na letišti v Líních a v areálu Škodaland u vodní nádrže České údolí. Pořadatelem je Aeroklub Plzeň Bory a jedním z partnerů akce i město Plzeň. Soutěžící předvedou své umění ve dvou základních disciplínách, individuální akrobacii a přesnosti přistání. Individuální akrobacie podle organizátorů spočívá v provedení stanovených komplexů figur za volného pádu, přičemž roli hraje čas a vystižení předvedených figur. V přesnosti přistání je důležitý doskok na kruhovou plochu o průměru čtyři metry, kde se parašutisti s prvním dotykem se zemí snaží přistát co nejblíže k cíli o průměru pouhých dvou centimetrů. Měření se provádí elektronicky.

Soutěžní seskoky v individuální akrobacii se uskutečnily dnes 18. července na letišti v Líních. V pátek 19. a v sobotu 20. července se v areálu Škodaland soutěží v přesnosti přistání, v disciplíně, která je divácky velmi atraktivní.

Více informací je k dispozici zde.

Na mistrovství České republiky v parašutismu se soutěží ve dvou disciplínách, individuální akrobacii a přesnosti přistání

Zveřejněno: 18. 7. 2013, Kubalová Zdeňka

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni