Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Výzkumníci ze ZČU získali cenu Zlatý amper

Výzkumníci ze ZČU získali cenu Zlatý amper

Výzkumníci ze ZČU získali cenu Zlatý amper

Jednu z pěti hlavních cen v soutěži Zlatý amper, které se udělují na brněnském mezinárodním veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace, získal výzkumný tým Regionálního inovačního centra elektroniky (RICE) při Západočeské univerzitě v Plzni. „Do soutěže jsme přihlásili systém určený pro partnery z průmyslové sféry, kteří vyvíjejí produkty v oblasti dopravní techniky či energetiky,“ uvedl vedoucí výzkumného týmu Elektronika a testování Pavel Turjanica a dodal, že podobné systémy se využívají v elektrických lokomotivách nebo v řídicích systémech pro elektrárny.

Na vývoji systému pracovalo inovační centrum dva roky. Je určen pro menší a střední firmy, které nemají dostatečné kapacity investovat do náročného vývoje soustavy využívající nejmodernější technologie. Spolupráce s RICE jim umožní konkurovat velkým zahraničním firmám.

Zlatý amper je soutěž o nejpřínosnější exponáty veletrhu, které jsou svými parametry srovnatelné se světovou úrovní a reflektují současné trendy a vývoje ve svém oboru. RICE se v ní utkalo s dalšími 34 exponáty z 30 vystavujících společností, což je největší počet v jednadvacetileté historii soutěže. V konkurenci firem, jako je Siemens, ABB, Panasonic, Rockwell Automation či Mitsubishi Electric Europe, uspělo centrum na výbornou.

Zveřejněno: 21. 3. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni