Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Začíná zápis do druhého ročníku kurzů Arts…

Začíná zápis do druhého ročníku kurzů Arts Managementu

Kurzy Arts Managementu se konají na půdě Fakulty umění a designu ZČU

Celkem 11 tematických modulů nabízí  kurzy Arts Managementu pro akademický rok 2013/2014. První okruh vzdělávacích seminářů se zaměřuje především na manažerské dovednosti. Zájemci si tak mohou prohloubit znalosti například v oblasti vedení projektového cyklu, řízení neziskových organizací, PR a komunikace, marketingu, strategie plánování nebo kulturního turismu. Druhá část kurzů se zaměřuje na tvorbu a inspiraci ve vztahu ke kulturnímu dědictví a umění. 

„Být manažerem je vysněná pozice mnohých. Zatímco ale ve světě byznysu manažerů přebývá, v kulturní a neziskové sféře se jich dlouhodobě nedostává. To by měly změnit právě naše kurzy,“ říká autorka konceptu Alexandra Brabcová, manažerka participace společnosti Plzeň 2015.

Art Management je klíčovým projektem společnosti Plzně 2015 v oblasti vzdělávání, na kterém spolupracuje s Fakultou umění a designu ZČU a předními českými odborníky.  Finančně je podpořen Ministerstvem kultury, i z tohoto důvodu jej organizátoři nabízejí nejen zájemcům z Plzně a Plzeňského kraje, ale z celé republiky. „Smyslem projektu Evropského hlavního města kultury 2015 je nejenom přijímat impulsy, ale rovněž je z Plzně vysílat do celé České republiky“, uvádí ředitel společnosti Plzeň 2015 Jiří Sulženko.

Kurzy jsou určeny uchazečům z neziskových organizací, úřadů i nejrůznějších vzdělávacích institucí. Přihlásit se je možné až do konce září. Může se však stát, že kapacita některých kurzů bude naplněna dříve.

Další informace a přihlášky na: http://www.fud.zcu.cz/cz/707-arts-management

Zveřejněno: 5. 9. 2013, Mařanová Helena

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni