Zdravotníci, hasiči i dobrovolníci v charitě povečeří vodárenského kapra
Vodárna Plzeň děkuje lidem, kteří dlouhodobě nasazují své síly v boji s covidem-19, a daruje jim stovky vánočních kaprů na štědrovečerní stůl ze sádek v areálu úpravny vody na Homolce. Voucher na kapra doplní vodárna i praktickou síťovkou, aby se ryby pohodlně dostaly do těch správných kuchyní.
Celkem 381 kaprů putuje zdravotníkům z covidových oddělení Fakultní nemocnice Plzeň, hasičům z HZS Plzeňského kraje, zaměstnancům a dobrovolníkům Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM a dobrovolníkům v charitních službách. Je to dar vodárny lidem, kteří dlouhodobě nasazují své síly v boji s covidem-19.
„Berte to, prosím, jako náš výraz vděku za vaši namáhavou práci, úsilí a obětavost, která vůbec není samozřejmá. Vážíme si jí, víme o vás a chceme vás tímto dárkem alespoň trochu podpořit. Děkujeme,“ vzkázal generální ředitel vodárny Jiří Kozohorský lidem, kteří budou i o Vánocích pracovat na odděleních s nepřetržitým provozem a starat se o ty, kteří to právě potřebují.
Předseda představenstva Vodárny Plzeň a technický náměstek primátora Pavel Šindelář připomněl, že více než kdy jindy je právě nyní důležitá solidárnost a ochota pomáhat. „Vodárna Plzeň je součástí kritické infrastruktury a děkuji i jejím zaměstnancům za zodpovědný přístup k práci. Plzeňanům garantujeme stoprocentní kvalitu vody,“ zdůraznil Pavel Šindelář.
Foto: Vodárna Plzeň
Pracovníci covidového centra Fakultní nemocnice Plzeň si už převzali 300 voucherů na vodárenské kapry. „Velmi si tohoto dárku pro tradiční štědrovečerní stůl vážíme. Naše zdravotníky potěší sebemenší poděkování, kapří dar mnohé z nich velmi dojal. Moc děkujeme za tento projev díků a věříme, že spolupráce s Vodárnou Plzeň bude pokračovat i v příštím období, v jiné formě a bez covidu,“ uvedl ředitel plzeňské fakultní nemocnice Václav Šimánek.
Celkem 31 voucherů na ryby obdrželi také krajští hasiči, s nimiž spolupracuje plzeňská vodárna dlouhodobě, například v roce 2019 při ekologické havárii na Drnovém potoce. Právě profesionální a dobrovolní hasiči tehdy pomohli vybudovat zařízení pro náhradní čerpání vody z Radbuzy, protože hrozilo, že Úhlavou by přitekly nebezpečné chemikálie až do úpravny vody na Homolce.
Padesátka kapřích voucherů směřuje také k charitním dobrovolníkům a do dobrovolnického centra TOTEM, které je zázemím převážně pro seniory. „Covidová doba je už dlouhá a únavná a my jsme tu proto, abychom ji pomohli seniorům prožít, nejen přežít,“ potvrdila ředitelka TOTEMu Vlastimila Faiferlíková. Díky TOTEMovým pracovníkům má centrum i za covidu alespoň „virtuálně“ otevřeno a jeho klienti se mohou účastnit různých aktivit třeba přes počítač. „Naučili jsme je s počítačem pracovat, umějí si poradit a jsou aktivní. Naši dobrovolníci podporují osamělé seniory v domácnostech a zajišťovali doprovody na očkování, jsou všude tam, kde je třeba,“ dodala Vlastimila Faiferlíková.
Editace textu: Eva Barborková